Wydruk i Żywica

Jak drukujemy?

 

Do wydruku naszych produktów używamy drukarek 3D światłoutwardzalnych firmy Elegoo, a konkretnie Elegoo Saturn, który drukuje figurki z dokładnością 50 μm!

Czas wydruku jest zależny od rozmiaru figurek. Od 2-3 godzin w postaci figurek small/medium do nawet całego dnia nieprzerwanego druku (huge/gargantuan)! W przypadku figurek większych, czyli huge i gargantuan drukujemy figurkę w częściach, a potem ją kleimy. W przypadku tych większych projektów używamy opcji Hollow, dzięki której figurka jest pusta w środku, a co za tym idzie zmniejsza cenę finalną zamówienia.

Po wydruku figurkę myjemy za pomocą Elegoo Mercury Plus w alkoholu izopropylowym, a potem utwardzamy za pomocą światła UV. Kiedy wyschnie, ścieramy miejsca podpór, myjemy wodą z resztek alkoholu izopropoylowego i wtedy zależnie od finiszu wybranego przez klienta (raw/podkład/malowanie) pakujemy w opakowania i wysyłamy.

   

Żywica

 

W naszym sklepie klient ma dwie opcje wyboru żywicy:

1) Elegoo Plant-Based Grey - żywica ekologiczna. Żywica produkowana jest z oleju sojowego. Jest żywicą tańszą, stabilną i względnie wytrzymałą. 

2) Ameralabs TGM-7 Grey - jest żywicą premium. Produkty wykonane z tej żywicy są niezwykle wytrzymałe (można rzucać nimi o ścianę, a jest duża szansa, że nie będzie nawet widoczne zadrapanie), oraz bardzo elastyczne. Wedle powszechnej opinii żywica ta jest uważana za najlepszą na świecie! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl